Čeká vás pořádný kus informace, udělejte si čaj nebo kávu a vydejte se na cestu do Starbucks farmy v Costa Rice☀️

?Hacienda Alsacia farma o rozloze 240 ha, která se nachází v malebném regionu – Alahujela [a-la-hu-el-la], v okolí sopky Poás. Farma existuje již od roku 1970 a  Starbucks ji odkoupil  v roce 2013.

 

? Starbucks farma Hacienda Alsacia:

 

  • Místo, kde místní Farmer Support Centrum (FSC) pomáhá farmářům v okolí a po celém světě, bez ohledu na to, zdá pěstují kávu pro Starbucks či nikoliv.
  • Na farmě se učí: jaká půda a podmínky jsou nejlepší pro pěstování kvalitní kávy, jak se káva sklízí a zpracovává. V neposlední řádě, Hacienda Alsacia slouží jako výzkumné centrum, kde zkušení agronomové pracují na vývoji nových variet (kávové odrůdy vznikající šlechtěním a křížením  různých odrůd kávovníku), které budou odolnější vůči nemocem.
?‍?Kdo je za to odpovědný?

 

Victor Trejos – manažer farmy, zemědělství je jeho vášní. Díky němu se Hacienda Alsacia změnila z neúspěšné krachující farmy na opravdový vzor udržitelného zemědělství.
Carlos Mario  – hlavní agronom všech devíti FSC, které Starbucks má po celém světě. Má na starosti všechny zdroje a rozvoj farmy. Je to jeden z nejuznávanějších agronomů na světě.

 

?Jak Hacienda Alsacia pomáhá komunitám?

 

  • Farmáři se pravidelně rok od roka vrací na farmu na sklizeň kávy, nejen proto, že dostávají férový plat, ale mají i další skvělé benefity. Pro farmáře je povoleno brát s sebou rodinu a děti, pro které je zde škola a školka, zatímco oni sklízejí kávu. Mají zaručenou zdravotní péči, lékaře, stomatologa apod.
  • Exkluzivní merch, který se prodává pouze v tomto centru pomáhá komunitám v Bangladéši. Starbucks spolupracuje s programem Global Citizen, jehož hlavním cílem je snížit extrémní chudobu do roku 2030. Například zakoupením textilní tašky, která vám vyjde na 60$, přispíváte na pomoc komunitám žen v Bangladéši, které tuto tašku pro Vás šily.

 

 

 

?Je farma veřejnosti přístupná?

 

Od 7. března 2018 se otevřely dveře Visitor centra, a tím pádem se centrum stalo přístupným všem zájemcům o kávu, a také široké veřejnosti. Pokud Vás zajímá, jak prohlídka na farmě probíhá mrkněte zde.

 

Baristka z Muzea – Nastěnka

 

Nastavení cookies