“Aroma, plnost chuti a příchuť jsou vyvážené - s náznakem oříšků a kakaa, které vynikne při pražení”

House Blend je naše středně pražená káva, na křivce pražení bychom ji mohli zařadit mezi Pike Place Roast a Columbii, zpracovaná mokrou metodou a pochází z různých oblastí z Latinské Ameriky.

 

Základní charakteristiky:

  • Aroma: čokoláda, oříšky
  • Příchuť: čokoláda, oříšky, bohatá a vyvážená chuť
  • Plnost chuti: střední
  • Kyselost: střední
                                   

Historie:

Tato káva byla jednou z prvních, kterou Starbucks začal nabízet, a to už v roce 1971. Původem to byla speciální směs do kanceláří a na domácí použití. Co je ale důležité, byla první směsí, která určila směr tvoření kávových směsí ve Starbucks.
Co ale možná někdo neví, že i House Blend byl dále míchán až po pražení. Dokonce i v roce 2000 byla známá směs Viennese Blend, kterou tvořilo 80 % House Blendu a 20 % French Roastu (další káva z naší tehdejší nabídky). Nakonec se ukázalo, že sladkost House Blendu a temný plný French Roast, který nemá téměř žádnou aciditu vytvoří novou chutnou směs kávy.

 

O obalu:

Během jedné ranní analýzy vytáhl Howard fotku na svém telefonu, na které bylo, jak nabírá lopatkou zrnka kávy, díky níž se káva měřila a míchala na Pike Place Market. To později inspirovalo i nový design obalu. Říkají mu také „doorbell blend“, jelikož by měl poukazovat na směs, která vás přivítá doma. Poukazují na ní i jako na „bránu“ k ostatním směsím, jelikož je to první směs, kterou kdy Starbucks namíchal. Proto se na obalu dříve vyjímal dům a doteď je jeden z motivů hrneček s kruhem uprostřed.

V zahraničí máte možnost koupit House Blend i ve formě VIA, a to i v bezkofeinové verzi, stejně jako kapsle.

 

House Blend je jedna z nejuniverzálnějších káv, kterou si zákazníci dokážou připravit doma a je skvělá ve všech alternativách přípravy.

 

Pokud hledáte nějaké jídlo, které podpoří chuť této kávy, tak sázejte na čokoládový muffin, dark cookie, ale i naše ovocné dorty.

 

Baristka z Muzea – Lůca

 

Nastavení cookies