Jmenuji se Lukáš Porazil a jsem Provozním Ředitelem Starbucks v České republice, Slovensku a Maďarsku. Svůj Starbucks příběh jsem začal na naší kavárně v Praze na Letišti.

Lukáši, jak začal Tvůj příběh Grande Mocha?

     Vzpomínám na svůj první měsíc, každý den jsem se naučil něco nového, potkal nové partnery, popovídal si s novými zákazníky. Nikdy nezapomenu na ten pocit, kdy jsem mohl připravit svůj první nápoj a osobně ho předat zákazníkovi. Bylo to Grande Mocha, a každému bych přál ten pocit zodpovědnosti a následně vítězství, když vidíte úsměv na tváři zákazníka. Život je plný příležitostí a výzev a nevyužít je by byla velká škoda. ?

     Během našeho života děláme velká i malá rozhodnutí, a někdy je těžké vybrat to správné. Ve Starbucks máme Naše hodnoty, které nám každý den pomáhají dělat nejen ta správná rozhodnutí, ale zároveň nás i posouvají kupředu.

Jaká z Našich hodnot je pro Tebe TOP?

     Pokud bych měl jmenovat jednu hodnotu za všechny, tak by to byla „S odvahou měníme zažité a rozvíjíme společnost i sebe navzájem“. Tato hodnota je pro mě důležitá, a provází mě nejen v mém pracovním životě.

     Změnit něco zažitého není vždy jednoduché a chce odvahu postavit se a říci svůj názor. Pokora zde hraje velkou roli, je potřeba myslet i na ostatní, a dát jim příležitost.

     Další klíčová hodnota: „Vytváříme kulturu sounáležitosti a vřelosti, kde každý je vítán“. Proč právě tato hodnota? Když jsem se stal partnerem, to co mě opravdu chytlo a drželo, abych zůstal i přes ostatní nabídky, byli lidé. Atmosféra, která byla na směnách, bylo to co mě přesvědčilo, abych zůstal a pracoval na sobě.

Co bys doporučil  z vlastní zkušenosti  baristům, kteří se chtějí časem vypracovat?

      Co bych doporučil, to je těžká otázka. Pracovat na sobě, dodržovat Naše hodnoty a neustále se posouvat a vše okolo sebe vpřed. Je potřeba využít každou příležitost, kterou dostaneme, není to jen o štěstí. Příležitost je většinou odměnou za tvrdou práci. Někdy to, že dostaneme příležitost, znamená, že jsme tomu museli nejprve něco obětovat.

Love What You Do!