Jmenuji se Tom a ve Starbucks pracuji jako District Manager (DM). Moje cesta ve Starbucks začala 3. 1. 2011 na kavárně Muzeum, kam jsem nastoupil do tréninku na pozici Assistant Store Manager. Během čtyř měsíců jsem prošel tréninkem na všechny baristické a i manažerské pozice.

01_tcm75-30618_w1024_n

Co mám za sebou?

Pro Starbucks jsem začal pracovat před osmi lety na pozici Assistant Store Manager. Následně jsem jako Store Manager vedl naše kavárny I. P. Pavlova, Muzeum a Staroměstské náměstí. V současné době mám na starost kavárny na Slovensku.

Co od lidí očekávám?

Od partnerů pracujících v naší společnosti očekávám nadšení pro značku,pozitivní energii a chuť pracovat pro naše hosty. Vím, že se to asi z pohledu zákazníka nezdá, ale naše práce není vždy jen úsměv a vyvolání jména směrem k zákazníkovi. Je potřeba pochopit, že můžeme být tím faktorem, který ovlivní den někoho dalšího a může mu ho také zlepšit.

Co se mi kdy nejvíc povedlo?

Pokud budu brát pracovní stránku svého života, určitě je to otevření kavárny I. P. Pavlova, a pak zlomení snad všech rekordů na kavárně na Staroměstském náměstí. Dál jsem moc pyšný na rozvoj manažerů, kterým jsem třeba jen trochu pomohl v jejich kariérním růstu.

Co se mi nepovedlo?

Z osobního života bych to viděl v oblasti studia. Mým osobním cíle je se do školy vrátit a ještě studovat. Co se týče práce, tak je to vedení kaváren na Slovensku. Zpětně bych více tlačil na růst a rozvoj kaváren na Slovensku.

Co mám teď v plánu?

Pracovat na svém osobním rozvoji, hlavně angličtině, a dál se upevňovat ve své pozici DM. V budoucnosti bych chtěl dosáhnout tak dobré úrovně vedení distriktu, jako moji zkušenější kolegové.

Co o mně říkají lidi, se kterými pracuji?

Nejčastěji se objevuje „týmový hráč“ a stále plný pozitivní energie.

Co považuji za důležité při vedení lidí?

Nastavit jasná očekávání a těmi se řídit. Ale nejdůležitější je podle mne za každé situace mluvit pravdu a být upřímný.

Odkud čerpám energii a co dělám, když nepracuji.

Pokud musím zůstat ve městě, tak na prvním místě je rodina a sport, který mi vždy spolehlivě vyčistí hlavu a odbourá stres. Když mám více času, tak je to pobyt v přírodě. Neznám nic lepšího než být mimo civilizaci a usínat s pohledem na nebe.

Tomáš Cebak , District Manager Česká republika