Pokud patříte k našim pravidelným zákazníkům nebo už jste navštívili kavárnu Starbucks, určitě jste zaznamenali, že většina našich partnerů nosí zelenou zástěru. Možná jste si ale všimli, že někteří naši baristé jsou za barem oblečeni v zástěře černé. V čem se tihle dva baristé liší? ?

  Zelenou zástěru u nás nosí všichni partneři, kteří se vyskytují za barem, a to od baristy, který je na kavárně první den, přes vedoucího směny, až ke Store Managerovi, který má zodpovědnost za celou kavárnu. Všichni tihle lidé procházejí stejným tréninkem a každý z nich může jednoho krásného dne zahájit svou cestu k černé zástěře.

  Černá zástěra na sobě nese logo a nápis „Coffee Master“ a je spojena se stejnojmennou pozicí. Pozice Coffee Mastera je pozicí, která budí v nováčcích velký zájem. Coffee Master je partner, který prochází tréninkem, který zahrnuje vědomosti o kávě, kterou Starbucks odebírá od farmářů, a zároveň musí mít znalosti, které mu umožňuje tyto vědomosti dále předávat nejen dalším partnerům. Vy se s Coffee Mastery můžete setkat v rámci kávových seminářů, které se konají na kavárnách každý měsíc – to je však jen zlomek jejich činnosti a odpovědnosti.

  K dalším odpovědnostem Coffee Masterů patří práce s baristickým týmem – trénink baristů v Latte Art, kontrola znalostí baristů, účast na meetingu, trénink nových Coffee Masterů, a v neposlední řadě sdílení poznatků a vášně pro kávu. Každý nositel černé zástěry je zapálený do kávové kultury trochu jinak – někteří se zajímají o specifickou oblast původu kávy, někteří se zajímají o zpracování kávy a etický nákup, jiný je blázen do alternativních metod přípravy kávy a čaje.

Pokud se chcete setkat s našimi Coffee Mastery, zde najdete odkaz na kalendář seminářů, které se konají na našich kavárnách.

Love what you do!